Guernsey Government House

Past Cadets

2016

Hannah Belton, Young Leader, Girlguiding

Leah Moore, Young Leader, Girlguiding

Peter Morley, Corporal, Sea Cadet Corps

Ross Senior, Sergeant Combined Cadet Force, Army Section

2015

Samuel Eggo, Leading Cadet, Sea Cadet Corps

Jonty Inderwick, Sergeant Combined Cadet Force, RAF Section

Edward Ogier, Young Leader, Scouts

Lucy Ozanne, Leading Cadet, St John Ambulance

Grace Shearer, Leading Cadet, St John Ambulance

2014

Peter Bourne, Petty Officer, Combined Cadet Force

Scott Dorrity, Young Leader, Scouts

Yvette Griffiths, Young Leader, Girlguiding

Morgan Johnson, Cadet Petty Officer, Sea Cadet Corps

Luke Lainé, Young Leader, Scouts

Alexander Ogier, Marine Cadet Second Class, Sea Cadet Corps

2013

Matthew Beck, Sergeant, Combined Cadet Force

James Bichard, Sergeant, Sea Cadet Corps

Richard Birnie, Explorer Scout and Young Beaver Scout Leader

Caitlin Bowie, Cadet Sergeant, St John Ambulance

Alex Doherty, Sergeant, Combined Cadet Force

Anna Ogier, Explorer Scout and Young Beaver Scout Leader

Sam Pearson, Leading Hand, Combined Cadet Force

Clementine Thompson, Sea Cadet Corps

Joseph Trenchard, Cadet Corporal, Guernsey Air Training Corps

2012

Liam Blondel, Cadet Sergeant, Combined Cadet Force

Bethan Gabriel, Explorer Scout and Young Leader

Daniel Jehan, Cadet Sergeant, St John Ambulance

Jonathan Le Ray, Assistant Instructor, Guernsey Scout Band

Rachel Merrien, Cadet Sergeant, St John Ambulance

Oliver Yarwood, Explorer Scout and Young Leader

2011

Bart Symons, Young Leader and Explorer Scout

Lucas Harrisson, Junior NCO, Combined Cadet Force

Matthew Bourgaize, PPO, Sea Cadet Corps

Michael Guilbert, Corporal, Army Cadet Force

Nicola Bourne, Young Leader and Explorer Scout

2010

Chloe Dempsey, Cadet Sergeant, St John Ambulance

2009/2010

Max Barber, Corporal, Combined Cadet Force

Jade Corbin, Leading Cadet, St John ambulance

Martin Doherty, Corporal, Army Cadet Force

Adam Piggott, Sergeant, Boys' Brigade

Jodie Renouf, Young Leader, Girlguiding

Sophie Robilliard, Young Leader, Girlguiding

Ben Vaudin, Explorer Scout

2008

Amy Challinor, Cadet Colour Sergeant, Army Cadet Force

Simon Hall, Leading Cadet, Sea Cadet Corps

Natalie Le Noury, Cadet, St John Ambulance

Natalie Gaudion, Young Leader, Girlguiding

Simon Morris, Petty Officer Cadet, Sea Cadet Corps

Francesca Bulpitt, Explorer Scout

2007

Jessica Rolph, Leading Cadet, St John Ambulance

Danielle Merrien, Leader, Girlguiding

Craig Nicholson, Young Leader

Charlotte Bourgaize, Sergeant, Army Cadet Force

2006

Nikita Le Sauvage, Young Leader, Girlguiding

William Jowitt, Chief Petty Officer, Sea Cadet Corps

Melissa Hanson, Sergeant, Army Cadet Force

Françoise Lihou, Cadet Sergeant, St John

2005

Louise Carmichael, Young Leader, Girlguiding

Annabelle Janes, Cadet Sergeant, St John Ambulance

Peter Knight, Cadet Sergeant, Combined Cadet Force

Matthew Lihou, Sergeant, Boys' Brigade

2004

Lucy Fleming, Cadet Leader

Nicholas Legg, Cadet Sergeant

Nicholas Paluch, Explorer Scout Leader

Matthew Webster, Marine Cadet Corporal

 

Top